Az előadást a Magyar Kultúra Napján, a bemutatót követően ajándékba adták az egri kultúra munkásainak. Ez is jelzi, hogy valójában nem csak gyerekeknek készült, mint ahogy az eredeti regény sem.
|
Kétségtelen, az Utazás az éjszakába az idei évad legfajsúlyosabb előadása az egri Gárdonyi Géza színházban.
|
Híres mesék adaptálása színpadra valószínűleg a színjátszással egyidős jelenség. Nem lehet elintézni azzal, hogy gyerekeknek való, a felnőttek csak unatkoznak rajta. A legtöbb mese a felnőttekhez (is), vagy éppen róluk szól. Antoine de Saint-Exupéry kis hercege a meseirodalom kiemelkedő csúcsteljesítménye egyedi történetével, filozofikus tartalmával.
|
A gyermek is lehet bölcs. Bölcsebb, mint a felnőttek, akik rendre elhajtják mindenféle „fontos dolgukra” hivatkozva, holott a mai világnak semmilyen fontosnak vélt dolga nem lehet szebb és értékesebb a ránk bízott ifjú lelkek gondozásánál. Egyszer csak itt teremnek, velünk vannak, meg akarják tanulni a mi világunkat, mely annál zártabb, minél jelentősebbnek vélik a benne ideiglenesen tartózkodók. A közös játék, mely az élet nagy színjátéka, nem tudni, meddig tart. Az egyes életpályák úgy haladnak egymás mellett, majd egymástól távolodva, akár az égitestek egy bizonyos ideig csillagútjukon, ezért előre nem igazán tervezhető. Társaink úgy pottyannak mellénk, mint ahogy a Kis Herceg az égből, egy távoli csillagról. Meg akarnak ismerni bennünket, a barátságunkat kérik, vagy mint a Róka, hogy szelídítsük meg őket, és egy bizonyos tanulási idő után eltávoznak mellőlünk. Ki előbb, ki később, a neki rendelt életút szerint. Előtte azonban készülődnek, megsejtve elkerülhetetlen sorsukat, ám ezt nem mindenki veszi észre időben.
|
Nyilas Misi történetét talán még az is elolvasta, aki jobbára csak a „Kötelezők röviden”-t forgatta. Ezért is komoly vállalkozása egy színháznak műsorra tűzni, de nagy munkával megéri.
|
Könnyed, szerelmes, szellemes előadást ígér az egri Gárdonyi Géza Színházban a Bál a Savovyban című revüoperett, s ezt maradéktalanul teljesíti is.
|